Pierwszy tablet: jaki i na co zwrócić uwagę przy zakupie

Tablet. Na co zwrócić uwagę.

Bardzo duży tablet z własnym ekranem. Droga sprawa.

Pierwsze tablety, jakie pojawiły się rynku, miały dość wysokie ceny i nie były zbyt powszechnym wyborem. W obecnych czasach cena nie stanowi jednak wielkiego problemu. Jeśli chcemy mieć tablet bardzo ważne jest, aby podczas zakupu zwrócić uwagę na kilka szczegółów. I lepiej kupować osobiście, nie przez internet.

Rozmiar tabletu

Do zastosowań profesjonalnych polecam tablety o większej powierzchni. Najmniejsze z nich posiadają obszar roboczy zazwyczaj o wymiarach około 9x12cm i mogą służyć do zabawy lub stawiania pierwszych kroków w grafice. Jednak prędzej czy później, jeśli nie mamy słomianego zapału, będziemy chcieli zainwestować w większy rozmiar. Jeżeli masz zamiar używać tabletu do zaawansowanej obróbki grafiki - polecam te o wymiarach powierzchni roboczej powyżej 20x15cm. Koniecznie zwróć uwagę na to, aby tablet był przystosowany do Twojego monitora - jeśli posiadasz monitor panoramiczny, powinieneś zainteresować się tabletem, którego rozmiar jest ww skali 16:10.

Pióro

Pióro powinno przede wszystkim być wygodne i dobrze układać się w dłoni. Najlepsze pióra to te, które sprawiają wrażenie, że trzymamy w ręku prawdziwe narzędzie. Choć może to wydawać się dziwne, dla większości osób wygodniejsze są piórka cięższe. Bardzo ważną cechą piór są programowalne przyciski, któe niesamiwicie ułatwiają pracę. Oprócz podstawowych działań, takich jak kliknięcie środkowym i prawym klawiszem myszy, możemy ustawić jeszcze najczęściej używane przez nas działania, takie jak zapisywanie pliku, lub cofanie ostatniej wykonanej czynności.

Warto również wspomnieć o bardzo przydatnej funkcji gumki, która na szczęście oferowana jest obecnie również w tych tańszych tabletach. Urządzenia z wyższej półki oferują również odczyt kąta nachylenia piórka oraz siły nacisku na tablet - jest to nieocenione przy symulacji prawdziwych narzędzi na ekranie komputera.

Ważne jest też, aby zwrócić uwagę na możliwą się nacisku pióra - decyduje ona o skutecznej symulacji prawdziwego narzędzia. To właśnie za jej pomocą decydujemy, ile wirtualnej farby należy użyć do naszej grafiki. Najlepsze tablety posiadają nawet 1024 stopnie siły nacisku piórka.

Rozdzielczość

Oczywiście im wyższa, tym pozwala na pracę z większą dokładnością. Przeciętne tablety graficzne dostępne na rynku posiadają rozdzielczość 2540 dpi, natomiast profesjonalne rozwiązania zaczynają się od 5080 dpi.

Dodaj komentarz
Komentarze
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy.

Moje podróże.

Jak być może zauważyliście, strona ta nie była ostatnio zbyt często aktualizowana. Nie znaczy to, że zaniechałem eksploracji - jedynie tyle, że chwilowo jestem zajęty innym projektem, zwanym Fshoq! - Podróże i Fotografia, na którym opisuję swoje przygody podróżnicze, dodaję poradniki fotograficzne oraz opisuję sposoby na to, jak zdrowiej żyć. Jeśli jesteście ciekawi moich wypraw oraz fotografii, zajrzyjcie koniecznie na tę stronę. Kiedy już dostatecznie rozwinę projekt Fshoq!, tak jak udało mi się z Into the Shadows, powrócę tu i na powrót zacznę opisywać swoje eksploracje opuszczonych miejsc. Do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.