Na południowym wschodzie Anglii możemy znaleźć nadmorską mieścinę, w której na wzgórzu stoi niewielki kościół otoczony nagrobkami. Budynek jak wiele innych, jednak w mrokach jego piwnic możemy znaleźć fascynujący relikt przeszłości, o którym wspominał już Samuel Jeake w 1678 roku: ścianę zbudowaną z ludzkich kości. Właśnie tę ścianę przedstawia ta fotografia.
Na południowym wschodzie Anglii możemy znaleźć nadmorską mieścinę, w której na wzgórzu stoi niewielki kościół otoczony nagrobkami. Budynek jak wiele innych, jednak w mrokach jego piwnic możemy znaleźć fascynujący relikt przeszłości, o którym wspominał już Samuel Jeake w 1678 roku. Na zdjęciu 'wbudowane' w ścianę dwie czaszki w otoczeniu innych kości.
Po irlandzku Tarbhealach Craig Mór, czyli wielki przejazd skalny. Lokalnie nazywany 18 łuków. Jest to zbudowany w 1852 roku przejazd kolejowy w Irlandii Północnej będący jednocześnie najwyższym wiaduktem na całej wyspie irlandzkiej. Na zdjęciu widok z pobliskich łąk na cały wiadukt.
Pierwsza tego typu elektrownia i jednocześnie największy w Europie budynek z cegły (do dzisiaj). Zbudowana została w 1939 roku i zaprojektowana przez Gilesa Gilberta Scotta, architekta min. katedry w Liverpoolu, budynku galerii Tate Modern czy chociażby czerwonych budek telefonicznych. Zdjęcie jest zrobione na dachu tej opuszczonej elektrowni i pokazuje dwa jej kominy oraz część z przepięknego widoku na Londyn.
Zamek Kmitów i Lubomirskich, jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno-obronnej. Widok na zamek późnym wieczorem.
Rzeka w południowej Polsce i prawy dopływ Wisły o długości 247 kilometrów. Powstaje z połączenia rzek Czarny Dunajec i Biały Dunajec. Zdjęcie pokazujące flisaków przygotowujących się do transportu ludzi przez rzekę.
Największa średniowieczna forteca Irlandii. Warownię wzniósł w 1173 Hugh de Lacy, lord Meath.
Opactwo w hrabstwie Galway, nad brzegiem Kylemore Lough. Zbudowane zostało w stylu neogotyckim przez Mitchella Henry'ego w 1868 roku. Widok z pobliskiego wzniesienia.
Poziomy kadr na zamgloną aleję.
Kadr pionowy alei The Dark Hedges.
Grupa pasm górskich rozciągająca się na zachodzie od rzeki Beczwy w Czechach po rzekę Czeremosz na Ukrainie na wschodzie. Ich długość wynosi około 600 kilometrów.
Oryginalna formacja skalna na wybrzeżu Irlandii Północnej (hrabstwo Antrim), składająca się z ciasno ułożonych kolumn bazaltowych.
Jak mogliście zapewne zauważyć, dawno nic na tej stronie nie dodawałem. Jednak nie, nie opuściłem tego projektu, jestem po prostu obecnie zajęty innym. Obecnie buduję stronę o nazwie Fshoq!, gdzie prowadzę blog podróżniczy, na którym znaleźć możecie zarówno moje nowe, jak i te starsze przygody. Jeśli więc czekacie na więcej moich tekstów czy zdjęć, jest to miejsce, do którego myślę, że obecnie warto zajrzeć. Kiedy już strona Fshoq! nabierze dostatecznego rozmachu, z wielką chęcią wrócę do Into the Shadows, zresztą zbiera mi się coraz więcej eksploracji opuszczonych miejsc do opisania. A tymczasem, do zobaczenia!