Na południowym wschodzie Anglii możemy znaleźć nadmorską mieścinę, w której na wzgórzu stoi niewielki kościół otoczony nagrobkami. Budynek jak wiele innych, jednak w mrokach jego piwnic możemy znaleźć fascynujący relikt przeszłości, o którym wspominał już Samuel Jeake w 1678 roku: ścianę zbudowaną z ludzkich kości. Właśnie tę ścianę przedstawia ta fotografia.
Na południowym wschodzie Anglii możemy znaleźć nadmorską mieścinę, w której na wzgórzu stoi niewielki kościół otoczony nagrobkami. Budynek jak wiele innych, jednak w mrokach jego piwnic możemy znaleźć fascynujący relikt przeszłości, o którym wspominał już Samuel Jeake w 1678 roku. Na zdjęciu 'wbudowane' w ścianę dwie czaszki w otoczeniu innych kości.
Po irlandzku Tarbhealach Craig Mór, czyli wielki przejazd skalny. Lokalnie nazywany 18 łuków. Jest to zbudowany w 1852 roku przejazd kolejowy w Irlandii Północnej będący jednocześnie najwyższym wiaduktem na całej wyspie irlandzkiej. Na zdjęciu widok z pobliskich łąk na cały wiadukt.
Pierwsza tego typu elektrownia i jednocześnie największy w Europie budynek z cegły (do dzisiaj). Zbudowana została w 1939 roku i zaprojektowana przez Gilesa Gilberta Scotta, architekta min. katedry w Liverpoolu, budynku galerii Tate Modern czy chociażby czerwonych budek telefonicznych. Zdjęcie jest zrobione na dachu tej opuszczonej elektrowni i pokazuje dwa jej kominy oraz część z przepięknego widoku na Londyn.
Zamek Kmitów i Lubomirskich, jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno-obronnej. Widok na zamek późnym wieczorem.
Rzeka w południowej Polsce i prawy dopływ Wisły o długości 247 kilometrów. Powstaje z połączenia rzek Czarny Dunajec i Biały Dunajec. Zdjęcie pokazujące flisaków przygotowujących się do transportu ludzi przez rzekę.
Największa średniowieczna forteca Irlandii. Warownię wzniósł w 1173 Hugh de Lacy, lord Meath.
Opactwo w hrabstwie Galway, nad brzegiem Kylemore Lough. Zbudowane zostało w stylu neogotyckim przez Mitchella Henry'ego w 1868 roku. Widok z pobliskiego wzniesienia.
Poziomy kadr na zamgloną aleję.
Kadr pionowy alei The Dark Hedges.
Grupa pasm górskich rozciągająca się na zachodzie od rzeki Beczwy w Czechach po rzekę Czeremosz na Ukrainie na wschodzie. Ich długość wynosi około 600 kilometrów.
Oryginalna formacja skalna na wybrzeżu Irlandii Północnej (hrabstwo Antrim), składająca się z ciasno ułożonych kolumn bazaltowych.
Jak być może zauważyliście, strona ta nie była ostatnio zbyt często aktualizowana. Nie znaczy to, że zaniechałem eksploracji - jedynie tyle, że chwilowo jestem zajęty innym projektem, zwanym Fshoq! - Podróże i Fotografia, na którym opisuję swoje przygody podróżnicze, dodaję poradniki fotograficzne oraz opisuję sposoby na to, jak zdrowiej żyć. Jeśli jesteście ciekawi moich wypraw oraz fotografii, zajrzyjcie koniecznie na tę stronę. Kiedy już dostatecznie rozwinę projekt Fshoq!, tak jak udało mi się z Into the Shadows, powrócę tu i na powrót zacznę opisywać swoje eksploracje opuszczonych miejsc. Do zobaczenia!