Zdjęcia z podróży po świecie: po Europie i Polsce także

Przeglądaj wszystkie zdjęcia.

Przeglądaj zdjęcia wg. krajów
Krypta St. Leonard
Wielka Brytania

Na południowym wschodzie Anglii możemy znaleźć nadmorską mieścinę, w której na wzgórzu stoi niewielki kościół otoczony nagrobkami. Budynek jak wiele innych, jednak w mrokach jego piwnic możemy znaleźć fascynujący relikt przeszłości, o którym wspominał już Samuel Jeake w 1678 roku: ścianę zbudowaną z ludzkich kości. Właśnie tę ścianę przedstawia ta fotografia.

Krypta St. Leonard
Wielka Brytania

Na południowym wschodzie Anglii możemy znaleźć nadmorską mieścinę, w której na wzgórzu stoi niewielki kościół otoczony nagrobkami. Budynek jak wiele innych, jednak w mrokach jego piwnic możemy znaleźć fascynujący relikt przeszłości, o którym wspominał już Samuel Jeake w 1678 roku. Na zdjęciu 'wbudowane' w ścianę dwie czaszki w otoczeniu innych kości.

Wiadukt Craigmore
Wielka Brytania

Po irlandzku Tarbhealach Craig Mór, czyli wielki przejazd skalny. Lokalnie nazywany 18 łuków. Jest to zbudowany w 1852 roku przejazd kolejowy w Irlandii Północnej będący jednocześnie najwyższym wiaduktem na całej wyspie irlandzkiej. Na zdjęciu widok z pobliskich łąk na cały wiadukt.

Battersea Power Station
Wielka Brytania

Pierwsza tego typu elektrownia i jednocześnie największy w Europie budynek z cegły (do dzisiaj). Zbudowana została w 1939 roku i zaprojektowana przez Gilesa Gilberta Scotta, architekta min. katedry w Liverpoolu, budynku galerii Tate Modern czy chociażby czerwonych budek telefonicznych. Zdjęcie jest zrobione na dachu tej opuszczonej elektrowni i pokazuje dwa jej kominy oraz część z przepięknego widoku na Londyn.

Zamek w Nowym Wiśniczu
woj. Małopolskie, Polska

Zamek Kmitów i Lubomirskich, jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno-obronnej. Widok na zamek późnym wieczorem.

Dunajec
woj. Małopolskie, Polska

Rzeka w południowej Polsce i prawy dopływ Wisły o długości 247 kilometrów. Powstaje z połączenia rzek Czarny Dunajec i Biały Dunajec. Zdjęcie pokazujące flisaków przygotowujących się do transportu ludzi przez rzekę.

Zamek Trim
Irlandia

Największa średniowieczna forteca Irlandii. Warownię wzniósł w 1173 Hugh de Lacy, lord Meath.

Klasztor Kylemore
Irlandia

Opactwo w hrabstwie Galway, nad brzegiem Kylemore Lough. Zbudowane zostało w stylu neogotyckim przez Mitchella Henry'ego w 1868 roku. Widok z pobliskiego wzniesienia.

The Dark Hedges
Wielka Brytania

Poziomy kadr na zamgloną aleję.

The Dark Hedges
Wielka Brytania

Kadr pionowy alei The Dark Hedges.

Beskidy
woj. Małopolskie, Polska

Grupa pasm górskich rozciągająca się na zachodzie od rzeki Beczwy w Czechach po rzekę Czeremosz na Ukrainie na wschodzie. Ich długość wynosi około 600 kilometrów.

The Giant's Causeway
Wielka Brytania

Oryginalna formacja skalna na wybrzeżu Irlandii Północnej (hrabstwo Antrim), składająca się z ciasno ułożonych kolumn bazaltowych.

Pokaż więcej zdjęć

Moje podróże.

Jak mogliście zapewne zauważyć, dawno nic na tej stronie nie dodawałem. Jednak nie, nie opuściłem tego projektu, jestem po prostu obecnie zajęty innym. Obecnie buduję stronę o nazwie Fshoq!, gdzie prowadzę blog podróżniczy, na którym znaleźć możecie zarówno moje nowe, jak i te starsze przygody. Jeśli więc czekacie na więcej moich tekstów czy zdjęć, jest to miejsce, do którego myślę, że obecnie warto zajrzeć. Kiedy już strona Fshoq! nabierze dostatecznego rozmachu, z wielką chęcią wrócę do Into the Shadows, zresztą zbiera mi się coraz więcej eksploracji opuszczonych miejsc do opisania. A tymczasem, do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.