The Dark Hedges (Wielka Brytania): Nietypowe i ciekawe miejsca

The Dark Hedges

Lokalizacja: Ballymoney, Irlandia Północna, Wielka Brytania.
The Dark Hedges w Grze o Tron, kadr z filmu
The Dark Hedges w Grze o Tron

Przepiękna bukowa aleja stanowiąca fragment Bregagh Road niedaleko Armoy w Irlandii Północnej to niewątpliwie najpiękniejsza droga w Irlandii Północnej i jedna z najbardziej urokliwych w Wielkiej Brytanii.

Aleja znana jako The Dark Hedges (pol. Mroczny szpaler) prowadzi do Gracehill House (obecnie klub golfowy) rodziny Stuartów, którzy to posadzili drzewa w XVIII wieku, aby oczarować gości odwiedzających ich posiadłość. Z każdym rokiem popularność Dark Hedges wzrasta, tym samym stając się dodatkową atrakcją północnego wybrzeża Irlandii Północnej.

Przez ponad 200 lat buki urosły do imponujących rozmiarów, a ich splecione gałęzie stworzyły majestatyczny, mroczny tunel, w którym pojawia się podobno zwiewna Szara Dama. Dark Hedges ma własną legendę która mówi, że nadprzyrodzona Grey Lady nawiedza wieczorami Bukowa Alejkę, sunąć cicho wzdłuż niej, aby zniknąć zaraz gdy minie ostatnie drzewo bukowe. Miejscowi mówią, że to duch pokojówki z pobliskiego domu, która zginęła raptownie w dziwnych okolicznościach. Zagubiona dusza, która nie wie że zmarła, wędruje wzdłuż drzew jak by była wciąż na spacerze...

Aleja jest zarówno atrakcją turystyczną, jak i plenerem malarskim i zdjęciowym. The Dark Hedges było użyte podczas kręcenia lokalizacji w Grze o Tron - drogi królów (The King's Road).

Lokalizacja na mapie.

Dodaj komentarz
Komentarze
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy.

Moje podróże.

Jak być może zauważyliście, strona ta nie była ostatnio zbyt często aktualizowana. Nie znaczy to, że zaniechałem eksploracji - jedynie tyle, że chwilowo jestem zajęty innym projektem, zwanym Fshoq! - Podróże i Fotografia, na którym opisuję swoje przygody podróżnicze, dodaję poradniki fotograficzne oraz opisuję sposoby na to, jak zdrowiej żyć. Jeśli jesteście ciekawi moich wypraw oraz fotografii, zajrzyjcie koniecznie na tę stronę. Kiedy już dostatecznie rozwinę projekt Fshoq!, tak jak udało mi się z Into the Shadows, powrócę tu i na powrót zacznę opisywać swoje eksploracje opuszczonych miejsc. Do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.