Wielka Brytania: Ciekawe i nietypowe miejsca

Wielka Brytania: Nietypowe i ciekawe miejsca.

Pokaż opis strony
Krypta St. Leonard
Hythe, Wielka Brytania.

Na południowym wschodzie Anglii możemy znaleźć nadmorską mieścinę, w której na wzgórzu stoi niewielki kościół otoczony nagrobkami. Budynek jak wiele innych, jednak w mrokach jego piwnic możemy znaleźć fascynujący relikt przeszłości, o którym wspominał już Samuel Jeake w 1678 roku.

Opuszczony dwór Broad Oaks
Wielka Brytania.

Ten opuszczony dwór został zbudowany w 1876 roku przez Ernesta Seth-Smitha dla jego starszego brata Karola. Był to tzw. dom na rozrywkę późniejszego właściciela, kończąc w rękach Army Operational Research Group.

Wiadukt Craigmore
Irlandia Północna, Wielka Brytania.

Po irlandzku Tarbhealach Craig Mór, czyli wielki przejazd skalny. Lokalnie nazywany 18 łuków. Jest to zbudowany w 1852 roku przejazd kolejowy w Irlandii Północnej będący jednocześnie najwyższym wiaduktem na całej wyspie irlandzkiej.

Battersea Power Station
Londyn, Wielka Brytania.

Pierwsza tego typu elektrownia i jednocześnie największy do dzisiaj budynek z cegły w Europie. Zbudowana została w 1939 roku i zaprojektowana przez Gilesa Gilberta Scotta, architekta min. katedry w Liverpoolu, budynku galerii Tate Modern czy chociażby czerwonych budek telefonicznych.

The Dark Hedges
Ballymoney, Irlandia Północna, Wielka Brytania.

Aleja prowadzi do Gracehill House rodziny Stuartów, którzy posadzili te drzewa w XVIII wieku, aby oczarować gości odwiedzających ich posiadłość.

The Giant's Causeway
Bushmills, Irlandia Północna, Wielka Brytania.

Tzw. Grobla Olbrzyma lub Droga Olbrzymów. Formacja skalna na wybrzeżu Irlandii Północnej składająca się z ciasno ułożonych kolumn bazaltowych.

Dunluce Castle
Północna Irlandia, Wielka Brytania.

Zamek został zbudowany w XIII wieku przez Richarda Óg de Burgh, a pierwsze pisane informacje o zamku powstały w roku 1513.

Moje podróże.

Jak być może zauważyliście, strona ta nie była ostatnio zbyt często aktualizowana. Nie znaczy to, że zaniechałem eksploracji - jedynie tyle, że chwilowo jestem zajęty innym projektem, zwanym Fshoq! - Podróże i Fotografia, na którym opisuję swoje przygody podróżnicze, dodaję poradniki fotograficzne oraz opisuję sposoby na to, jak zdrowiej żyć. Jeśli jesteście ciekawi moich wypraw oraz fotografii, zajrzyjcie koniecznie na tę stronę. Kiedy już dostatecznie rozwinę projekt Fshoq!, tak jak udało mi się z Into the Shadows, powrócę tu i na powrót zacznę opisywać swoje eksploracje opuszczonych miejsc. Do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.