Na południowym wschodzie Anglii możemy znaleźć nadmorską mieścinę, w której na wzgórzu stoi niewielki kościół otoczony nagrobkami. Budynek jak wiele innych, jednak w mrokach jego piwnic możemy znaleźć fascynujący relikt przeszłości, o którym wspominał już Samuel Jeake w 1678 roku.
Ten opuszczony dwór został zbudowany w 1876 roku przez Ernesta Seth-Smitha dla jego starszego brata Karola. Był to tzw. dom na rozrywkę późniejszego właściciela, kończąc w rękach Army Operational Research Group.
Po irlandzku Tarbhealach Craig Mór, czyli wielki przejazd skalny. Lokalnie nazywany 18 łuków. Jest to zbudowany w 1852 roku przejazd kolejowy w Irlandii Północnej będący jednocześnie najwyższym wiaduktem na całej wyspie irlandzkiej.
Pierwsza tego typu elektrownia i jednocześnie największy do dzisiaj budynek z cegły w Europie. Zbudowana została w 1939 roku i zaprojektowana przez Gilesa Gilberta Scotta, architekta min. katedry w Liverpoolu, budynku galerii Tate Modern czy chociażby czerwonych budek telefonicznych.
Aleja prowadzi do Gracehill House rodziny Stuartów, którzy posadzili te drzewa w XVIII wieku, aby oczarować gości odwiedzających ich posiadłość.
Tzw. Grobla Olbrzyma lub Droga Olbrzymów. Formacja skalna na wybrzeżu Irlandii Północnej składająca się z ciasno ułożonych kolumn bazaltowych.
Zamek został zbudowany w XIII wieku przez Richarda Óg de Burgh, a pierwsze pisane informacje o zamku powstały w roku 1513.
Jak mogliście zapewne zauważyć, dawno nic na tej stronie nie dodawałem. Jednak nie, nie opuściłem tego projektu, jestem po prostu obecnie zajęty innym. Obecnie buduję stronę o nazwie Fshoq!, gdzie prowadzę blog podróżniczy, na którym znaleźć możecie zarówno moje nowe, jak i te starsze przygody. Jeśli więc czekacie na więcej moich tekstów czy zdjęć, jest to miejsce, do którego myślę, że obecnie warto zajrzeć. Kiedy już strona Fshoq! nabierze dostatecznego rozmachu, z wielką chęcią wrócę do Into the Shadows, zresztą zbiera mi się coraz więcej eksploracji opuszczonych miejsc do opisania. A tymczasem, do zobaczenia!