Zdjęcia opuszczonych miejsc

Przeglądaj wszystkie zdjęcia.

Przeglądaj opuszczone miejsca kategoriami

Na tej stronie możemy przejrzeć wszystkie zdjęcia opuszczonych miejsc dostępne na Into the Shadows. Opuszczone obiekty są różne: od ruin pałaców, poprzez opuszczone dwory, stare pałace, fabryki, kościoły, krypty, cmentarze, szpitale (psychiatryczne itp.), obiekty kolejowe i militarne, bunkry, forty i wiele innych. Aby przejrzeć więcej zdjęć opuszczonych miejsc, prosimy wcisnąć przycisk „Pokaż więcej zdjęć” znajdujący się na dole.

Pałac Tarłów
woj. Świętokrzyskie, Polska

Jak widać na fotografii ściany zewnętrzne wciąż stanowią solidną bryłę, jednak niestety po całym opuszczonym pałacu nie pozostało o wiele więcej - wewnątrz praktycznie same gołe ściany. Sam opuszczony pałac znajduje się we wsi Podzamcze Piekoszowskie.

Twierdza Modlin
woj. Mazowieckie, Polska

Tę opuszczoną elektrownię uruchomiono w 1924 roku na terenie Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Budynek stworzony w stylu klasycystycznym, znajduje się naprzeciwko tak zwanej "Wieży Białej". Początkowo miała moc 200 koni mechanicznych oraz stałe napięcie 220V. Już kilka miesięcy później dostawiono generator prądu zmiennego o napięciu 5 kV. Linia energetyczna miała osiem kilometrów. Elektrownię ciągle modernizowano.

Twierdza Modlin
woj. Mazowieckie, Polska

Twierdza Modlin, jak każdy inny kompleks, potrzebowała prądu. W tym celu w 1924 roku rozpoczęto budowę elektrowni wraz z ośmioma kilometrami linii elektrycznych. Budynek funkcjonował jeszcze do połowy lat pięćdziesiątych. Do dzisiaj zachował się budynek oraz zbiornik mazutu, cała reszta jednak została skradziona.

Twierdza Modlin
woj. Mazowieckie, Polska

Na zdjęciu widzimy spichlerz w twierdzy Modlin zbudowany niegdyś przez Rosjan. Kiedyś był wielki i piękny, po niemieckich bombardowaniach obrócony w ruinę i opuszczone miejsce na wiele lat. Obecnie stary spichlerz w Modlinie został sprzedany w prywatne ręce.

Twierdza Modlin
woj. Mazowieckie, Polska

Fotografia przedstawia jeden z pokoi w opuszczonych już przez wojsko koszarach wojskowych w twierdzy Modlin. Jest to część kompleksu, która została udostępniona turystom - jeśli chcesz zobaczyć miejsca niedostępne, obejrzyj pozostałe zdjęcia z tego obiektu.

Twierdza Modlin
woj. Mazowieckie, Polska

Zdjęcie zrobione na zewnątrz opuszczonych przez żołnierzy koszarów w Twierdzy Modlin niedaleko Nowego Dworu Mazowieckiego. Nie mógłbym sobie darować, aby nie zrobić fotografii tej urokliwej scenerii. Jak widać ktoś próbował zadbać o ten stary wóz i przytaszczył go pod mostek, aby nie ciekła na niego woda.

Twierdza Modlin
woj. Mazowieckie, Polska

Na zdjęciu Twierdza Modlin w woj. mazowieckim, a dokładniej budynki koszar wraz z basztą oraz małym okrągłym budynkiem, zwanym "carską latryną". Fortyfikację żołnierze już opuścili, obecnie trwają początki prac nad tym, aby stworzyć tu tzw. Smart City - więcej informacji na głównej stronie obiektu.

Opuszczony pałac
woj. Opolskie, Polska

Na zdjęciu widać opuszczony pałac znajdujący się w województwie opolskim. Od strony architektonicznej jest ok przepiękny, szkoda, że popada w coraz większą ruinę. Ten budynek ma jednak jedną przewagę - przynajmniej w małym stopniu dbają o niego sąsiedzi.

Opuszczony pałac
woj. Opolskie, Polska

Wnętrze przepięknego opuszczonego pałacu w województwie opolskim. Światło przebijające się przez różnokolorowe witraże tworzyło niesamowite świetlne mozaiki - niesamowicie to wyglądało.

Opuszczony pałac
woj. Opolskie, Polska

Salon w opuszczonym pałacu w woj. opolskim. jak widać cały sprzęt pałacu ostał się na miejscu, łącznie z w miarę nowoczesnymi skórzanymi kanapami i fotelami. Na drugim planie widzimy przepiękną i niesamowicie oświetloną klatkę schodową. Całość stanowi bardzo dostojną kombinację.

Opuszczony pałac
woj. Opolskie, Polska

Na fotografii jeden z pokoi opuszczonego pałacu w woj. opolskim. Widać po nim piękno, jakie poniekąd uczyniła natura. Sam obiekt nigdy nie został ograbiony i są ludzie, którzy starają się o niego w miarę możliwości dbać, dzięki czemu jeszcze jakoś stoi.

Opuszczony dwór
woj. Opolskie, Polska

Na fotografii majestatyczny stary i opuszczony dwór w województwie opolskim, niestety kompletnie w ruinie. Brak dachu, okien, sprzętu, czegokolwiek, przez co nie wrzucam zdjęć środka.

Pokaż więcej zdjęć

Moje podróże.

Jak mogliście zapewne zauważyć, dawno nic na tej stronie nie dodawałem. Jednak nie, nie opuściłem tego projektu, jestem po prostu obecnie zajęty innym. Obecnie buduję stronę o nazwie Fshoq!, gdzie prowadzę blog podróżniczy, na którym znaleźć możecie zarówno moje nowe, jak i te starsze przygody. Jeśli więc czekacie na więcej moich tekstów czy zdjęć, jest to miejsce, do którego myślę, że obecnie warto zajrzeć. Kiedy już strona Fshoq! nabierze dostatecznego rozmachu, z wielką chęcią wrócę do Into the Shadows, zresztą zbiera mi się coraz więcej eksploracji opuszczonych miejsc do opisania. A tymczasem, do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.