Irlandia - Zamek Trim: Informacje, historia, zdjęcia.

Zamek Trim: Historia, informacje.

Lokalizacja: Irlandia.
Zamek Trim, Irlandia: Widok ze środka
Fortyfikacja obecnie, widok ze środka

Po irlandzku Caisleán Bhaile Atha Troim. Największa średniowieczna forteca Irlandii, obecnie w ruinie. Warownię wzniósł w 1173 roku Hugh de Lacy, lord Meath, jednak już w 1174 roku została ona puszczona z dymem przez Rodryga O'Connora, króla Connachtu.

Zamek Trim, Irlandia: Rycina
Zamek Trim kiedyś

Zamek był używany jako centrum administracji Norman'ów dla lordów hrabstwa Meath, jednego z nowych obszarów stworzonego przez króla Anglii - Henryka II. Teren wszedł w posiadanie Hugh'a de Lacy w roku 1172, który zbudował tu wielką warownię otoczoną przez podwójną palisadę z wykopanym rowem.

De Lacy musiał opuścić Irlandię i powierzył zamek dla Hugh'a Tyrrel'a, barona Castleknock, jednego z jego głównych poruczników. W tym czasie fortyfikacja została zaatakowana i spalona przez Króla Irlandii, Ruaidrí Ua Conchobair. Tyrrel na próżno prosił o pomoc i został zmuszony do ucieczki. Siły irlandzkie szybko się wycofały i De Lucy zarządził natychmiastową odbudowę zamku. Jego syn, Walter, kontynuował jego rozbudowę i fort w końcu został ukończony - w 1224 roku. 

Później zamek bardzo często przechodził z rąk do rąk. W okresie późnego średniowiecza fortyfikacja stała się ponownie centrum administracji w hrabstwie Meath i znaczyła północną granicę Pale. W XV wieku irlandzki parlament spotykał się w zamku sieden razy. W XVI i XVII wieku warownia przestała pełnić ważną rolę na wyspie, a jej stan uległ znacznemu pogorszeniu. 

Jeśli podobał Ci się ten materiał i nie chcesz przegapić następnych, serdecznie zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku.
Dodaj komentarz
Komentarze
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy.

Moje podróże.

Jak być może zauważyliście, strona ta nie była ostatnio zbyt często aktualizowana. Nie znaczy to, że zaniechałem eksploracji - jedynie tyle, że chwilowo jestem zajęty innym projektem, zwanym Fshoq! - Podróże i Fotografia, na którym opisuję swoje przygody podróżnicze, dodaję poradniki fotograficzne oraz opisuję sposoby na to, jak zdrowiej żyć. Jeśli jesteście ciekawi moich wypraw oraz fotografii, zajrzyjcie koniecznie na tę stronę. Kiedy już dostatecznie rozwinę projekt Fshoq!, tak jak udało mi się z Into the Shadows, powrócę tu i na powrót zacznę opisywać swoje eksploracje opuszczonych miejsc. Do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.