Małopolskie - Opuszczony szpital miejski 'NT': Informacje, historia, zdjęcia.

Opuszczony szpital miejski 'NT': Historia, informacje.

Lokalizacja: woj. Małopolskie, Polska.

Stary szpital miejski położony na obrzeżach miasta. Jest to duży kompleks kilku opuszczonych budynków. Nad głównym wejściem możemy zobaczyć charakterystyczny, biały krzyż.

Niestety mimo bardzo usilnych poszukiwań, nie udało mi się dotrzeć do historii zabudowań. Na pewno cały kompleks posiada ponad sto lat i najpradopodobniej, według strony urzędu miasta, swoje istnienie zawdzięcza doktorowi Janowi Bednarskiemu, który żył w latach 1860-1926. Jeszcze jeden cytat, który znalazłem na jego temat:

Stuletni budynek, w którym wielu się urodziło, wielu odzyskało zdrowie, ale i wielu żegnało się z życiem.

Z ciekawostek: w podziemiach dwóch najstarszych budynków można znaleźć kasę pancerną oraz chłodnię produkcji niemieckiej. Szpital jest opuszczony i popada w ruinę. Charakterystycznym dla niego znakiem jest duży biały krzyż umieszczony nad głównym wejściem.

Jeśli podobał Ci się ten materiał i nie chcesz przegapić następnych, serdecznie zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku.
Dodaj komentarz
Komentarze
Zdjęcie użytkownika wixcnb
wixcnb
20 stycznia 2019, 15:33
można tam wejść bez żadnych konsekwencji?
Zdjęcie użytkownika TAK
TAK
17 maja 2021, 12:41
Jaką jest lokalizacja szpitala? Planuję trasę z kumplem i chętnie bym go odwiedził.

Moje podróże.

Jak mogliście zapewne zauważyć, dawno nic na tej stronie nie dodawałem. Jednak nie, nie opuściłem tego projektu, jestem po prostu obecnie zajęty innym. Obecnie buduję stronę o nazwie Fshoq!, gdzie prowadzę blog podróżniczy, na którym znaleźć możecie zarówno moje nowe, jak i te starsze przygody. Jeśli więc czekacie na więcej moich tekstów czy zdjęć, jest to miejsce, do którego myślę, że obecnie warto zajrzeć. Kiedy już strona Fshoq! nabierze dostatecznego rozmachu, z wielką chęcią wrócę do Into the Shadows, zresztą zbiera mi się coraz więcej eksploracji opuszczonych miejsc do opisania. A tymczasem, do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.