Mazowieckie - Klub Grota (Robotnika): Informacje, historia, zdjęcia.

Klub Grota (Robotnika): Historia, informacje.

Lokalizacja: woj. Mazowieckie, Polska.
Opuszczony Klub Grota (Robotnika) Piastów
Opuszczony Klub Grota (Robotnika) w Piastowie, główna scena.

Człowiekowi zawsze robi się smutno, kiedy czyta o tragedii. Jest jeszcze smutniej, kiedy tragedia dosięga młodego człowieka. Niestety w Polsce wciąż dzieją się rzeczy straszne - pod tym klubem zdarzyła się jedna z nich.

O tym opuszczonym klubie Grota w Piastowie k. Warszawy niewiele wiadomo. Kiedyś, podobno, mieścił się tu tzw. "Klub Robotnika", jednak nie znam ani jego historii, ani daty założenia. W środku poszukuję dat na gazetach i kalendarzach i muszę przyznać, że jest w nich duża rozbierzność. Na ścianie wisi plakat zespołu Sumptuastic, który odbył się 22 maja 2004 roku. To by się zgadzało, gdyż w tym roku dyskoteka został zamknięta. Co ciekawe, na kalendarzach na zapleczu widnieje rok 1994, przez co ośmieliłem się wysnuć pewną teorię, że to właśnie w tym roku klub Robotnika zamienił się na klub Grota. Powieszono kalendarze, po czym nigdy ich nie zdjęto. Ale to tylko teoria.

We wnętrzu opuszczonego obiektu z Piastowa, oprócz kalendarzy, możemy znaleźć chociażby szafki na garderobę, elementy kuchenne, kartki pocztowe (jedna z pozdrowieniami dla działu księgowego). Główna sala jest duża, zrobiona na kształt jaskini - fantastycznie wyglądają ozdoby, niby to drzewa, niby skały. Są one widoczne na zdjęciach. Sala kończy się sceną, a po prawej stronie znajduje się bar. Warto zajrzeć do kilku pomieszczeń - w jednym z nich znajduje się kasa panecerna, która otoczona jest czterema fotokomórkami (nie działają).

Pod budynkiem znajduje się spory schron przeciwlotniczy, który był najparwdopodobniej głównym schronem w zakładach PZPG Stomil Piastów. Niestety jest on doszczętnie zniszczony i coraz bardziej gnije, jednak w środku wciąz znaleźć można dużo różnego sprzętu: między innymi nosze, mundury, maski przeciwgazowe czy zestawy przeciwchemiczne. Niestety dużą część mundurów ktoś podpalił.

Opuszczony Klub Grota (Robotnika) Warszawa
Opuszczony Klub Grota (Robotnika) w Piastowie k. Warszawy. Niesamowite rzeźbienia w kształcie "kamiennych drzew".

Według osób z Piastowa (Warszawa) opuszczony klub Grota był kiedyś bardzo popularny i często (co weekend) były tu organizowane przeróżne imprezy. Wszyscy jednak są zgodni, że podczas tych imprez często dochodziło do awantur i bijatyk. Tu właśnie dochodzimy do części smutnej. Przed budynkiem stoi krzyż z tabliczką informującą, że zginął tu młody mężczyzna. Jak to wyglądało, zapewne najlepiej pokaże cytat rozmowy na jednym z forów, datowanej na 9 maja 2004 roku, godzina 15:00.

el-wariatto: zamordowali mi kolege :(((
MaGGus: ze co ??!!
el-wariatto: no wlasnie to, dostal nozem prosto w serce, potraktowali go jak ...
MaGGus: ja pier**** co sie dzieje w tym kraju... i pewnie jeszcze przyje**** sie za nic ??
el-wariatto: tym bardziej ze tamtych bylo z 10 a ich 2, zamiast go zlac skopac czy cos to go zadzgal nozem, fak 

Niedługo później klub zamknięto i od 2004 roku jest to miejsce opuszczone. Obecnie właścicielem budynku jest urząd miasta lub gmina (źródło niepewne: komentarz pod wpisem), a wcześniej należał do Piastowskich Zakładów Przemysłu Gumowego Stomil sp. z o.o. Obecnie coraz bardziej niszczeje.

Jeśli podobał Ci się ten materiał i nie chcesz przegapić następnych, serdecznie zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku.

Zdjęcia opuszczonego miejsca.

Drzwi wejściowe od wewnątrz
Od tej strony do opuszczonego klubu Grota, kiedy jeszcze funkcjonował, wchodzili goście dyskoteki. Warto zwrócić uwagę na wewnętrzny balkon oraz ciekawe malowidła na ścianach. Kiedy miejsce jeszcze funkcjonowało, musiało wyglądać niesamowicie.
Główna sala i bar
Zdjęcie przedstawia główną salę oraz bar w opuszczonym klubie Grota. Na szczególną uwagę zasługują tu niesamowite dekoracje przypominające kamienne drzewa oraz malowidła na ścianach.
Główna scena
Drugie zdjęcie głównej sceny w opuszczonym klubie Robotnika (później Grota). Całe wnętrze było utrzymane w magicznej scenerii kamieni, drzew, roślinności i obrazów na ścianach. Całość musiała się prezentować niesamowicie i bardzo żałuję, że nie dane mi było odwiedzić dyskoteki za czasów jej funkcjonowania. Opuszczone miejsce znajduje się w Piastowie k. Warszawy.
Kamienne drzewa
Niesamowite rzeźbienia w kształcie kamiennych drzew - znaleźć je możecie w opuszczonej dyskotece: klubie Grota, który kiedyś nazywał się klubem Robotnika. Czyż nie są one fantastyczne? Mnie zamurowało, kiedy wszedłem do tego pomieszczenia. Szkoda, że nie zostały żadne inne sprzęty.
Klub z zewnątrz
Tak obecnie prezentuje się z zewnątrz opuszczony klub Grota (dawniej Robotnika), który mieści się w Piastowie niedaleko Warszawy. Jak widać miejsce jest w totalnej demolce, drzwi i okna zamurowane, wszystko zarosło. Z wejściem jednak nie ma większego problemu, po prostu nie trzeba próbować wchodzić od frontu, a zajrzeć na tyły opuszczonego miejsca.
Scena
Zaniedbana już scena w opuszczonym klubie Grota (Robotnika), który znajduje się w okolicach Warszawy, a dokładnie w Piastowie. Bardzo ciekawie prezentują się namalowane za sceną kamienne drzewa, które ładnie komponują się z całym wystrojem opuszczonej dyskoteki.
Scena, bar i sufit
Zdjęcie wnętrza opuszczonej dyskoteki Grota (Robotnika), Piastów, Warszawa. Pomimo tego, że obiekt jest opuszczony od 2004 roku, wciąż wygląda niesamowicie, szczególnie sufit - rodem z przyszłości. Klimatu dodaje wentylacja.
Dodaj komentarz
Komentarze
Zdjęcie użytkownika trans poker
trans poker
15 listopada 2016, 16:47
Chodziłem kiedyś do tego klubu na imprezy, teraz chodzę z kumplami posiedzieć na piwo. Ogólnie w środku smród i gruzy, mało co już zostało z tego opuszczonego miejsca. Przy okazji szkoda chłopaka, którego tu zamordowano.
Zdjęcie użytkownika Rudy Micz
Rudy Micz
16 listopada 2016, 17:32
Początek XXI wieku i tamtejsze dyskoteki.. Teraz jest coraz spokojniej, choć nadal zdarzają się bójki.
Zdjęcie użytkownika Wrotek
Wrotek
12 grudnia 2016, 21:50
Hej czy wiecie, czy dalej się da wejść do tego opuszczonego klubu Grota? Są tam jacyś sąsiedzi? Chcielibyśmy nagrać klip w środku, ale nie wiem czy ktoś zaraz nie wezwie policji na trochę hałasu..
Zdjęcie użytkownika Eksplorator
Eksplorator
9 kwietnia 2017, 20:58
Jaka jest tego dokładna lokalizacja?
Zdjęcie użytkownika Lokalny
Lokalny
13 stycznia 2019, 03:02
Niestety to już historia, budynek już nie istnieje. Dziś chcieliśmy go odwiedzić lecz niestety na miejscu spotkaliśmy koparki i wywrotki porządkujące teren po rozbiórce budynku
Zdjęcie użytkownika wercix
wercix
23 maja 2021, 10:24
miejsca już niestety nie ma i stoi na nim biedronka 🤷🏼‍♀️

Moje podróże.

Jak mogliście zapewne zauważyć, dawno nic na tej stronie nie dodawałem. Jednak nie, nie opuściłem tego projektu, jestem po prostu obecnie zajęty innym. Obecnie buduję stronę o nazwie Fshoq!, gdzie prowadzę blog podróżniczy, na którym znaleźć możecie zarówno moje nowe, jak i te starsze przygody. Jeśli więc czekacie na więcej moich tekstów czy zdjęć, jest to miejsce, do którego myślę, że obecnie warto zajrzeć. Kiedy już strona Fshoq! nabierze dostatecznego rozmachu, z wielką chęcią wrócę do Into the Shadows, zresztą zbiera mi się coraz więcej eksploracji opuszczonych miejsc do opisania. A tymczasem, do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.