Mazowieckie - Opuszczone kino 'L': Informacje, historia, zdjęcia.

Opuszczone kino 'L': Historia, informacje.

Lokalizacja: woj. Mazowieckie, Polska.
Budynek kina obecnie

Opuszczone kino w Polsce w województwie mazowieckim, później opuszczony klub. Początkowo było tu kino na 280 osób, później cztery z rzędu dyskoteki. W latach 90'tych było to jedno z najnowocześniejszych miejsc grających muzykę elektroniczną w Polsce i pierwszy obiekt w kraju z laserowym oświetleniem.

Opuszczone miejsce zwrócone twarzą w stronę pasa startowego na lotnisku. Od wielu już lat odprowadza wzrokiem samoloty przelatujące mu tuż nad dachem. 

Budynek zbudowany jako kino na 280 widzów. Po 1989 roku jednak stało się nierentowne i obiekt przerobiono na klub muzyczny z parkietem z różnicą poziomów (po scenie kinowej). Początkowo jego nazwa brzmiała Trend, później Van Beethover, Terminal 2000 i wróciła na Trend. W latach 90'tych było to jedno z najnowocześniejszych miejsc grających muzykę elektroniczną w Polsce i pierwszy obiekt w kraju z laserowym oświetleniem. 

Po tych wszystkich klubach budynek w środku cały od góry do dołu wymalowany jest na różowo-fioletowo, co nadaje mu niesamowitego klimatu. Warto dodać, że opuszczone kino (później opuszczony klub, opuszczona dyskoteka) znajduje się przy ulicy o nazwie kapitana samolotu pasażerskiego IŁ-62, który rozbił się w 1980 roku w okolicach pobliskiego lotniska.

Jeśli podobał Ci się ten materiał i nie chcesz przegapić następnych, serdecznie zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku.
Dodaj komentarz
Komentarze
Zdjęcie użytkownika Ciekawy
Ciekawy
30 kwietnia 2019, 20:59
Mugł byś podać dokładniej lokalizacjie mkejsca
Zdjęcie użytkownika monica
monica
14 czerwca 2019, 08:42
i wish i could be given one of the abandoned cinema building in mazowiekie to live in and take care of it
Zdjęcie użytkownika ula
ula
9 lutego 2020, 10:58
Czy można prosić o dokładną lokalizacje?
Zdjęcie użytkownika Piotr
Piotr
22 września 2020, 02:05
Na Lipowczana od Al. Krakowskiej
Zdjęcie użytkownika Michał
Michał
21 lipca 2021, 16:42
To miejsce już nieaktualne bo tu jest teraz sklep z ubraniami

Moje podróże.

Jak mogliście zapewne zauważyć, dawno nic na tej stronie nie dodawałem. Jednak nie, nie opuściłem tego projektu, jestem po prostu obecnie zajęty innym. Obecnie buduję stronę o nazwie Fshoq!, gdzie prowadzę blog podróżniczy, na którym znaleźć możecie zarówno moje nowe, jak i te starsze przygody. Jeśli więc czekacie na więcej moich tekstów czy zdjęć, jest to miejsce, do którego myślę, że obecnie warto zajrzeć. Kiedy już strona Fshoq! nabierze dostatecznego rozmachu, z wielką chęcią wrócę do Into the Shadows, zresztą zbiera mi się coraz więcej eksploracji opuszczonych miejsc do opisania. A tymczasem, do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.