Łódzkie - Opuszczony cmentarz pojazdów 'K': Informacje, historia, zdjęcia.

Opuszczony cmentarz pojazdów 'K': Historia, informacje.

Lokalizacja: woj. Łódzkie, Polska.

Kolejny przykład „kolekcjonerskich” zapędów Polaków - opuszczone cmentarzysko samochodów w Karolewie. Wśród przeróżnych machin można odnaleźć zarówno samochody ciężarowe, osobowe jak i maszyny rolnicze. Jak wiele takich opuszczonych miejsc, zostaje ono coraz bardziej pozbawiane swego czaru przez licznych złomiarzy.

Trudno odnaleźć szczątki historii tego opuszczonego cmentarzyska samochodów, tak jak trudno odnaleźć inne historie tego typu posesji. Znajduje się tutaj kilkanaście pojazdów: stare samochody osobowe, kilka opuszczonych ciężarówek i dużo starego sprzętu rolniczego. Stoi tu także koparka. Opuszczone budynki gospodarcze są pozawalane, w totalnej ruinie.

Niestety takie miejsca zwykle przyciągają złomiarzy i poszukiwaczy fantów, tak więc wiele pojazdów ma pootwierane bagażniki czy maski: wszystko, co miało większą wartość, zniknęło. Niektóre opuszczone samochody noszą ślady celowej dewastacji, wiele ma powybijane szyby, zdemolowane szyby, graffiti. A szkoda, bo znaleźć tu można takie auta, jak Fiat 125 (duży fiat), Fiat 126 (Maluch), czy chociażby Polonez FSO.

Bardzo szkoda,gdyż te opuszczone cmentarzysko pojazdów ma swój własny, specyficzny i trochę magiczny klimat, który zapewne już niedługo przepadnie.

Jeśli podobał Ci się ten materiał i nie chcesz przegapić następnych, serdecznie zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku.
Dodaj komentarz
Komentarze
Zdjęcie użytkownika Tarran1
Tarran1
2 września 2016, 14:53
Masz może więcej zdjęć z tego opuszczonego miejsca?
Zdjęcie użytkownika mont
mont
27 września 2016, 12:54
Fajna opuszczona miejscówka ;-)
Zdjęcie użytkownika Koki22
Koki22
30 października 2016, 17:45
Jeśli chodzi o zdjęcia to mogę podesłać,bylem tam i polecam obejrzeć miejsce :)
Zdjęcie użytkownika Rudolf Kamiennooki
Rudolf Kamiennooki
16 listopada 2016, 17:35
Bardzo ciekawe opuszczone miejsce, szczególnie te stare ciężarówki wyglądają niesamowicie.
Zdjęcie użytkownika some
some
8 maja 2017, 19:56
Można prosić o więcej zdjęć
Zdjęcie użytkownika Radek77
Radek77
28 maja 2017, 00:37
Mieszkałem przez 25 na Karolewie i nie mam pojęcia gdzie to jest. Czy to jest za torami?
Zdjęcie użytkownika Brak
Brak
13 grudnia 2019, 19:53
Na jakiej to ulicy??
Zdjęcie użytkownika Ciekawa motoryzacji
Ciekawa motoryzacji
13 grudnia 2019, 19:54
Na jakiej to ulicy?? Posiadasz więcej zdjęć?? Jest to jeszcze??

Moje podróże.

Jak być może zauważyliście, strona ta nie była ostatnio zbyt często aktualizowana. Nie znaczy to, że zaniechałem eksploracji - jedynie tyle, że chwilowo jestem zajęty innym projektem, zwanym Fshoq! - Podróże i Fotografia, na którym opisuję swoje przygody podróżnicze, dodaję poradniki fotograficzne oraz opisuję sposoby na to, jak zdrowiej żyć. Jeśli jesteście ciekawi moich wypraw oraz fotografii, zajrzyjcie koniecznie na tę stronę. Kiedy już dostatecznie rozwinę projekt Fshoq!, tak jak udało mi się z Into the Shadows, powrócę tu i na powrót zacznę opisywać swoje eksploracje opuszczonych miejsc. Do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.