Chyba największe opuszczone cmentarzysko pojazdów w Polsce, praktycznie nie naruszone. Auta od malucha, poprzez golfy, aż do przyczep kempingowych.
Funkcjonował do 2004 roku, kiedy to zginął tu młody chłopak. Od tego czasu miejsce jest opuszczone i coraz bardziej niszczeje.
Jedna z wielu opuszczonych kamienic, jakie znaleźć możemy w województwie opolskim.
Początkowo kino na 280 osób, później cztery z rzędu kluby. W latach 90'tych było to jedno z najnowocześniejszych miejsc grających muzykę elektroniczną w Polsce i pierwszy obiekt w kraju z laserowym oświetleniem.
Opuszczone kino mazur zostało założone na przełomie 1912 oraz 1913 roku na ulicy św. Jana przez Eduarda Juliusa Vortheila, holendra. Jako nowość, wywoływało wiele emocji. Po II wojnie światowej znacjonalizowane, przestało funkcjonować w latach 90'tych.
Kolejny przykład „kolekcjonerskich” zapędów Polaków: stare, opuszczone pojazdy zarówno ciężarowe, osobowe jak i rolnicze. Fiaty, polonezy, ciężarówki i wiele więcej.
Istnieje taka działka, która dawniej stanowiła najliczniejszą i najcenniejszą kolekcję samochodów w Polsce. Są to pozostałości zbioru kilkuset unikatowych aut i motocykli: Jaguar SS100, BMW 327, prototypy Matra Murena, Mercedes Grosser, Sam Jago (projekt Adama Słodowego), liczne Alfy Romeo (m. in. Giulia GTA), Plumouth należący niegdyś do Romana Polańskiego, Porsche 911 Maryli Rodowicz, Lancia Fulvia czy kilka egzemplarzy Bugatti.
Jak mogliście zapewne zauważyć, dawno nic na tej stronie nie dodawałem. Jednak nie, nie opuściłem tego projektu, jestem po prostu obecnie zajęty innym. Obecnie buduję stronę o nazwie Fshoq!, gdzie prowadzę blog podróżniczy, na którym znaleźć możecie zarówno moje nowe, jak i te starsze przygody. Jeśli więc czekacie na więcej moich tekstów czy zdjęć, jest to miejsce, do którego myślę, że obecnie warto zajrzeć. Kiedy już strona Fshoq! nabierze dostatecznego rozmachu, z wielką chęcią wrócę do Into the Shadows, zresztą zbiera mi się coraz więcej eksploracji opuszczonych miejsc do opisania. A tymczasem, do zobaczenia!