Opolskie - Opuszczona kaplica: Informacje, historia, zdjęcia.

Opuszczona kaplica: Historia, informacje.

Lokalizacja: woj. Opolskie, Polska.

Opuszczona kaplica należąca niegdyś do kompleksu pałacowego w Kopicach.

Niestety o historii samej kaplicy nie wiem nic, jednak jest ona częścią opuszczony pałac w Kopicach, którego obszerną historię można przeczytać na podlinkowanej stronie. Opisuję w niej losy tzw. "Śląskiego Kopciuszka", a cała opowieść jest najpierw piękna, a później straszna i przerażająca.

Jeśli zaś chodzi o położenie kaplicy, to znajduje się ona w sercu lasu, gdzieś za stawami otaczającymi opuszczony pałac. Niestety nie znam jej dokładnej lokalizacji i nawet nie wiem, czy umiałbym do niej ponownie trafić. Jest ona obecnie w stanie agonalnym, widać że ktoś szukał tu kosztowności czy skarbów. Ostała się jedynie postać ukrzyżowanego Chrystusa, która dodaje całości niesamowitego klimatu.

Jeśli podobał Ci się ten materiał i nie chcesz przegapić następnych, serdecznie zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku.
Dodaj komentarz
Komentarze
Zdjęcie użytkownika Monk
Monk
12 grudnia 2016, 21:41
Na ile mi wiadomo to rzeczywiście mogła być ta kaplica, z której wyciągnięto ciała dawnych właścicieli opuszczonego pałacu w kopicach.

Moje podróże.

Jak być może zauważyliście, strona ta nie była ostatnio zbyt często aktualizowana. Nie znaczy to, że zaniechałem eksploracji - jedynie tyle, że chwilowo jestem zajęty innym projektem, zwanym Fshoq! - Podróże i Fotografia, na którym opisuję swoje przygody podróżnicze, dodaję poradniki fotograficzne oraz opisuję sposoby na to, jak zdrowiej żyć. Jeśli jesteście ciekawi moich wypraw oraz fotografii, zajrzyjcie koniecznie na tę stronę. Kiedy już dostatecznie rozwinę projekt Fshoq!, tak jak udało mi się z Into the Shadows, powrócę tu i na powrót zacznę opisywać swoje eksploracje opuszczonych miejsc. Do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.