Irlandia - Klasztor Bective: Informacje, historia, zdjęcia.

Klasztor Bective: Historia, informacje.

Lokalizacja: Irlandia.
Klasztor Bective, scena z filmu „Braveheart”
Opuszczony klasztor Bective, scena z filmu „Braveheart”

Opactwo w Bective zostało założone w 1147 roku, jednak większość z pozostałych ruin pochodzi z XV wieku. Opuszczone opactwo położone jest nad rzeką Boyne w hrabstwie Meath.

Klasztor Bective, scena z filmu „Braveheart”
Opuszczony klasztor Bective, scena z filmu „Braveheart”

Opactwo było drugim klasztorem Cystersów w Irlandii i zostało założone po sukcesie pierwszego, w Mellifont. Była to jedna z najważniejszych siedzib klasztornych w kraju, a jej opat zasiadał w parlamencie Pale. Dodatkowo Hugh de Lacy (lord hrabstwa Meath, czwarty baron Lacy, zmarł 25 lipca 1186 roku) został tam pochowany, zanim przeniesiono go od Dublina.

Klasztor został zamknięty po naciskach ze strony Henryka VIII Tudora (król Anglii i Irlandii, zmarł 28 stycznia 1547), został przerobiony na dwór i przekazany dla urzędników służby cywilnej w nagrodę za lojalną pracę.

Ze względu na swoje walory estetyczne i podobieństwo do zamku, opactwo Bective zostało wybrane jako miejsce do nakręcenia filmu „Braveheart” z 1995 roku.

Obecnie klasztor jest opuszczony.

Jeśli podobał Ci się ten materiał i nie chcesz przegapić następnych, serdecznie zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku.
Dodaj komentarz
Komentarze
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy.

Moje podróże.

Jak być może zauważyliście, strona ta nie była ostatnio zbyt często aktualizowana. Nie znaczy to, że zaniechałem eksploracji - jedynie tyle, że chwilowo jestem zajęty innym projektem, zwanym Fshoq! - Podróże i Fotografia, na którym opisuję swoje przygody podróżnicze, dodaję poradniki fotograficzne oraz opisuję sposoby na to, jak zdrowiej żyć. Jeśli jesteście ciekawi moich wypraw oraz fotografii, zajrzyjcie koniecznie na tę stronę. Kiedy już dostatecznie rozwinę projekt Fshoq!, tak jak udało mi się z Into the Shadows, powrócę tu i na powrót zacznę opisywać swoje eksploracje opuszczonych miejsc. Do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.