Mazowieckie - Opuszczone pociągi dalekobieżne: Informacje, historia, zdjęcia.

Opuszczone pociągi dalekobieżne: Historia, informacje.

Lokalizacja: woj. Mazowieckie, Polska.
Opuszczone pociągi Olsztynka Gochowska: Pociąg SU45-192 na trasie Warszawa - Odessa
Pociąg SU45-192 na trasie Warszawa - Odessa

Na obrzeżach stolicy możemy natrafić na bardzo rozległe tereny należące do Polskich Kolei Państwowych. Są tu dwie lokomotywownie i myjnia dla wagonów i lokomotyw. I  kilka opuszczonych pociągów dalekobieżnych, które nigdzie już nie pojadą.

Cały obecny teren (lokomotywownie i myjnia) obsługuje tylko i wyłącznie pociągi pasażerskie, a dokładniej wszystkie spółki PKP oraz Koleje Mazowieckie (które na terenie mają własny budynek lokomotywowni). Obsługa jest kompleksowa - zajeżdżają tu takie składy jak na przykład EuroNight i większość innych pociągów, które kończą swój bieg w Warszawie. Tu odbywa się też sprzątanie wagonów. Oprócz tego lokomotywownie także naprawiają, konserwują i modernizują wagony czy lokomotywy.

Jednak nie wszystkie pociągi zostają poddane konserwacji i naprawom. Wsród stojących na torach maszyn możemy znaleźć opuszczone pociągi, które swoje kursy pokończyły już lata temu i od tego czasu powoli niszczeją. Stoją tu np. takie pociągi jak EU07-473, EU07 czy SU45.

Jeśli podobał Ci się ten materiał i nie chcesz przegapić następnych, serdecznie zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku.
Dodaj komentarz
Komentarze
Zdjęcie użytkownika Aga.jest.ciekawa
Aga.jest.ciekawa
29 czerwca 2019, 15:07
Gdzie to jest dokładniej??
Zdjęcie użytkownika ula
ula
9 lutego 2020, 11:03
Mona prosić o dokładniejszą lokalizacje?
Zdjęcie użytkownika lolitaszasta123
lolitaszasta123
18 maja 2020, 10:35
dokładniej ?

Moje podróże.

Jak być może zauważyliście, strona ta nie była ostatnio zbyt często aktualizowana. Nie znaczy to, że zaniechałem eksploracji - jedynie tyle, że chwilowo jestem zajęty innym projektem, zwanym Fshoq! - Podróże i Fotografia, na którym opisuję swoje przygody podróżnicze, dodaję poradniki fotograficzne oraz opisuję sposoby na to, jak zdrowiej żyć. Jeśli jesteście ciekawi moich wypraw oraz fotografii, zajrzyjcie koniecznie na tę stronę. Kiedy już dostatecznie rozwinę projekt Fshoq!, tak jak udało mi się z Into the Shadows, powrócę tu i na powrót zacznę opisywać swoje eksploracje opuszczonych miejsc. Do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.