Mazowieckie - Opuszczone pociągi dalekobieżne: Informacje, historia, zdjęcia.

Opuszczone pociągi dalekobieżne: Historia, informacje.

Lokalizacja: woj. Mazowieckie, Polska.
Opuszczone pociągi Olsztynka Gochowska: Pociąg SU45-192 na trasie Warszawa - Odessa
Pociąg SU45-192 na trasie Warszawa - Odessa

Na obrzeżach stolicy możemy natrafić na bardzo rozległe tereny należące do Polskich Kolei Państwowych. Są tu dwie lokomotywownie i myjnia dla wagonów i lokomotyw. I  kilka opuszczonych pociągów dalekobieżnych, które nigdzie już nie pojadą.

Cały obecny teren (lokomotywownie i myjnia) obsługuje tylko i wyłącznie pociągi pasażerskie, a dokładniej wszystkie spółki PKP oraz Koleje Mazowieckie (które na terenie mają własny budynek lokomotywowni). Obsługa jest kompleksowa - zajeżdżają tu takie składy jak na przykład EuroNight i większość innych pociągów, które kończą swój bieg w Warszawie. Tu odbywa się też sprzątanie wagonów. Oprócz tego lokomotywownie także naprawiają, konserwują i modernizują wagony czy lokomotywy.

Jednak nie wszystkie pociągi zostają poddane konserwacji i naprawom. Wsród stojących na torach maszyn możemy znaleźć opuszczone pociągi, które swoje kursy pokończyły już lata temu i od tego czasu powoli niszczeją. Stoją tu np. takie pociągi jak EU07-473, EU07 czy SU45.

Jeśli podobał Ci się ten materiał i nie chcesz przegapić następnych, serdecznie zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku.
Dodaj komentarz
Komentarze
Zdjęcie użytkownika Aga.jest.ciekawa
Aga.jest.ciekawa
29 czerwca 2019, 15:07
Gdzie to jest dokładniej??

Moje podróże.

Jak mogliście zapewne zauważyć, dawno nic na tej stronie nie dodawałem. Jednak nie, nie opuściłem tego projektu, jestem po prostu obecnie zajęty innym. Obecnie buduję stronę o nazwie Fshoq!, gdzie prowadzę blog podróżniczy, na którym znaleźć możecie zarówno moje nowe, jak i te starsze przygody. Jeśli więc czekacie na więcej moich tekstów czy zdjęć, jest to miejsce, do którego myślę, że obecnie warto zajrzeć. Kiedy już strona Fshoq! nabierze dostatecznego rozmachu, z wielką chęcią wrócę do Into the Shadows, zresztą zbiera mi się coraz więcej eksploracji opuszczonych miejsc do opisania. A tymczasem, do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.