Fabryki - Opuszczona gazownia 'W'

Opuszczona gazownia 'W' - Z zewnątrz

Informacje

Miejsce
Lokalizacja
Kategoria
Skrócony opis
Na fotografii widzimy oba zbiorniki na gaz, które znajdują się w Warszawie, a dokładniej na osiedlu Wola. Jest to część kompleksu dużej gazowni, które w XIX wieku oświetlała warszawskie ulice. Zatrudniała ona ponad 1200 osób, w tym około stu pięćdziesięciu gazowników.
Zobacz opis miejsca Przejrzyj komentarze

Opis miejsca Opuszczona gazownia 'W'.

Wola, Warszawa. Historia, informacje i zdjęcia opuszczonej gazowni. Na jej ruiny składają się dwa potężne kolektory gazu, budynki gazometru oraz destylarni.
Aby zobaczyć pełny opis, historię oraz wszystkie zdjęcia opuszczonego miejsca, kliknij tutaj: Opuszczona gazownia 'W'.

Jeśli podobał Ci się ten materiał i nie chcesz przegapić następnych, serdecznie zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku.
Dodaj komentarz
Komentarze
Zdjęcie użytkownika Jan
Jan
30 stycznia 2019, 14:42
Osiedle Kasprzaka jest jednak sporo na wschód od gazowni od ul.Zegadłowicza do ul.Korczaka, a zbiorniki na gaz są za ogrodzeniem czyli wciąż na terenie gazowni.Żadne osiedle.

Moje podróże.

Jak mogliście zapewne zauważyć, dawno nic na tej stronie nie dodawałem. Jednak nie, nie opuściłem tego projektu, jestem po prostu obecnie zajęty innym. Obecnie buduję stronę o nazwie Fshoq!, gdzie prowadzę blog podróżniczy, na którym znaleźć możecie zarówno moje nowe, jak i te starsze przygody. Jeśli więc czekacie na więcej moich tekstów czy zdjęć, jest to miejsce, do którego myślę, że obecnie warto zajrzeć. Kiedy już strona Fshoq! nabierze dostatecznego rozmachu, z wielką chęcią wrócę do Into the Shadows, zresztą zbiera mi się coraz więcej eksploracji opuszczonych miejsc do opisania. A tymczasem, do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.