Mazowieckie - Opuszczona willa 'KJ': Informacje, historia, zdjęcia.

Opuszczona willa 'KJ': Historia, informacje.

Lokalizacja: woj. Mazowieckie, Polska.

Opuszczona willa została zbudowana na początku XIX wieku. Jest to duży budynek z werandami oraz przylegającą wieżą widokową. Obecnie w części budynku mieści się sklep spożywczy.

Niestety nie udało mi się odnaleźć zbyt wiele informacji na temat tej opuszczonej willi. Wiem na pewno, że została ona zbudowana na początku XIX wieku, jednak nie wiadomo dokładnie w którym roku. Jest także wpisana w rejestr zabytków, czemu najprawdopodobniej zawdzięcza to, że jeszcze stoi. Miesce posiadało wiele klimatycznych werand oraz zdobień, obecnie jednak w środku można znaleźć niewiele sprzętu ani elementów dekoracyjnych. W rogu budynku, przy ulicach Granicznej oraz Szpitalnej znajduje się sklep spożywczy.

Udało mi się jeszcze odnaleźć w gazecie Rzeczypospolitej taki oto fragment wypowiedzi anonimowego mieszkańca Konstancina-Jeziornej na temat tego właśnie budynku:

- Jest piękny dom na rogu Szpitalnej i Granicznej - mówi anonimowo mieszkanka Konstancina. -Wiemy, że kupił go jakiś prywatny inwestor. I nic nie robi. A w budynku podłoga się zapada, dach naderwany, wali się weranda.

- Nie możemy zmusić właściciela, by dbał o nieruchomość -tłumaczy burmistrz. -Wysyłamy jedynie monity, żeby uporządkował teren.

-Ale jak budynek się zawali, konserwator nic nie pomoże -wzrusza ramionami Żurowska. - To dlatego prywatne ręce nie są dla willi łaskawe.

Łatwo się więc domyślić, jaki los czeka tę opuszczoną willę. Właściciel odczeka, aż zabytek się zawali, po czym na jego miejscu zbuduje coś nowego.

Jeśli podobał Ci się ten materiał i nie chcesz przegapić następnych, serdecznie zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku.
Dodaj komentarz
Komentarze
Zdjęcie użytkownika Radi Urbex
Radi Urbex
16 listopada 2016, 17:42
Byliśmy tam w zeszłym tygodniu, obecnie ten budynek wygląda o wiele gorzej, jest dużo mocniej zaśmiecony i rozwalony. Swoja drogą sklep na rogu chyba już nie działa.
Zdjęcie użytkownika Omne
Omne
23 listopada 2021, 11:56
Kiedy ostatni raz tam byłem (2 lata temu), budynek był rozbierany ze względu na zbyt wysokie ryzyko zawalenia się. Toteż obiekt z pewnością już jest niedostępny...
Zdjęcie użytkownika GaRso
GaRso
27 stycznia 2023, 22:35
Dla zainteresowanych teraz tam jest odnowiony budynek, a nawet willa, gdzie ostatnio nawet była tam wystawa sztuki

Moje podróże.

Jak mogliście zapewne zauważyć, dawno nic na tej stronie nie dodawałem. Jednak nie, nie opuściłem tego projektu, jestem po prostu obecnie zajęty innym. Obecnie buduję stronę o nazwie Fshoq!, gdzie prowadzę blog podróżniczy, na którym znaleźć możecie zarówno moje nowe, jak i te starsze przygody. Jeśli więc czekacie na więcej moich tekstów czy zdjęć, jest to miejsce, do którego myślę, że obecnie warto zajrzeć. Kiedy już strona Fshoq! nabierze dostatecznego rozmachu, z wielką chęcią wrócę do Into the Shadows, zresztą zbiera mi się coraz więcej eksploracji opuszczonych miejsc do opisania. A tymczasem, do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.