Opuszczone dwory i pałace

Opuszczone miejsca: Dwory i pałace.

Pokaż opis strony
Dwór 'Scharfeneck'
woj. Dolnośląskie, Polska.

Rozległy kompleks rezydencyjny i folwarczny, którego początki sięgają XIV wieku.

Niedokończony zamek 'NŁ'
woj. Pomorskie, Polska.

Gdyby został ukończony, byłby to najnowszy zamek w Europie. W budowli widać elementy charakterystyczne dla architektury gotyku, baroku, renesansu i oczywiście współczesnej. Prace budowlane rozpoczęły się jeszcze w latach 80'tych XX wieku.

Opuszczona willa 'KJ'
Konstancin-Jeziorna, woj. Mazowieckie, Polska.

Opuszczona willa zbudowana na początku XIX wieku. Posiada kilka werand oraz wieżyczkę widokową. Na jego rogu znajduje się sklep spożywczy.

Opuszczona willa TVP Sobótki
woj. Pomorskie, Polska.

Nikt nie zna odpowiedzi na pytanie, dlaczego członkowie lóż masońskich upodobali sobie to miejsce, które później było świadkiem licznych tajemnych obrzędów. Wzgórze, na którym stoi budynek do dziś nazywane jest „diabelskim”.

Opuszczony dwór
woj. Opolskie, Polska.

Jeden z mrocznych opuszczonych dworów, jakie można znaleźć na terenie województwa opolskiego.

Opuszczony dwór Broad Oaks
Wielka Brytania.

Ten opuszczony dwór został zbudowany w 1876 roku przez Ernesta Seth-Smitha dla jego starszego brata Karola. Był to tzw. dom na rozrywkę późniejszego właściciela, kończąc w rękach Army Operational Research Group.

Opuszczony dworek myśliwski 'Kora'
woj. Wielkopolskie, Polska.

Zewnętrzna elewacja budynku została wykonana z kory dębu korkowego, który został sprowadzony aż z Portugalii. Prawdopodobnie jest to jeden z dwóch tego typu obiektów w Europie.

Opuszczony dwór w Rudkach
Rudki, woj. Wielkopolskie, Polska.

Zbudowany w drugiej połowie XVIII wieku. Bardzo często gościł tutaj Józef Wybicki, autor polskiego hymnu narodowego - Mazurka Dąbrowskiego.

Opuszczony pałac
Roszkowice, woj. Opolskie, Polska.

Przepiękny opuszczony pałac z pełnym wyposażeniem znajdujący się w województwie opolskim .

Opuszczony pałac w Bratoszewicach
Bratoszewice, woj. Łódzkie, Polska.

Opuszczony pałac w Bratoszewicach został zbudowany przez Kazimierza Rzewuskiego w pierwszej połowie XX wieku, jednak wzmianki o miejscowości sięgają aż wieku XIV. Wcześniej stał tutaj drewniany dwór.

Opuszczony pałac w Łączanach
Łączany, woj. Opolskie, Polska.

Zbudowany w 1853 roku przez rodzinę Pförtner von der Hölle w stylu neogotyckim.

Opuszczony pałac w Pruszkowie
Pruszków, woj. Mazowieckie, Polska.

Tajemniczy opuszczony pałac z czerwonej cegły, którego poddasze nosi ślady rytuałów satanistycznych.

Opuszczony zamek w Kopicach
Kopice, woj. Opolskie, Polska.

Tzw. „pałac na wodzie” - dawna siedziba rodu Schaffgotsch, jedno z najpiękniejszych opuszczonych miejsc w województwie opolskim.

Pałac Tarłów
Tarłów, woj. Świętokrzyskie, Polska.

Opuszczony pałac zbudowany w połowie XVII wieku przez jeden z najbogatszych polskich rodów magnackich - rodzinę Tarłów herbu Topór.

Zamek 'de Mussin'
woj. Dolnośląskie, Polska.

Zamek warowny, którego historia sięga drugiej połowy XIV wieku.

Moje podróże.

Jak być może zauważyliście, strona ta nie była ostatnio zbyt często aktualizowana. Nie znaczy to, że zaniechałem eksploracji - jedynie tyle, że chwilowo jestem zajęty innym projektem, zwanym Fshoq! - Podróże i Fotografia, na którym opisuję swoje przygody podróżnicze, dodaję poradniki fotograficzne oraz opisuję sposoby na to, jak zdrowiej żyć. Jeśli jesteście ciekawi moich wypraw oraz fotografii, zajrzyjcie koniecznie na tę stronę. Kiedy już dostatecznie rozwinę projekt Fshoq!, tak jak udało mi się z Into the Shadows, powrócę tu i na powrót zacznę opisywać swoje eksploracje opuszczonych miejsc. Do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.