Rozległy kompleks rezydencyjny i folwarczny, którego początki sięgają XIV wieku.
Gdyby został ukończony, byłby to najnowszy zamek w Europie. W budowli widać elementy charakterystyczne dla architektury gotyku, baroku, renesansu i oczywiście współczesnej. Prace budowlane rozpoczęły się jeszcze w latach 80'tych XX wieku.
Opuszczona willa zbudowana na początku XIX wieku. Posiada kilka werand oraz wieżyczkę widokową. Na jego rogu znajduje się sklep spożywczy.
Nikt nie zna odpowiedzi na pytanie, dlaczego członkowie lóż masońskich upodobali sobie to miejsce, które później było świadkiem licznych tajemnych obrzędów. Wzgórze, na którym stoi budynek do dziś nazywane jest „diabelskim”.
Jeden z mrocznych opuszczonych dworów, jakie można znaleźć na terenie województwa opolskiego.
Ten opuszczony dwór został zbudowany w 1876 roku przez Ernesta Seth-Smitha dla jego starszego brata Karola. Był to tzw. dom na rozrywkę późniejszego właściciela, kończąc w rękach Army Operational Research Group.
Zewnętrzna elewacja budynku została wykonana z kory dębu korkowego, który został sprowadzony aż z Portugalii. Prawdopodobnie jest to jeden z dwóch tego typu obiektów w Europie.
Zbudowany w drugiej połowie XVIII wieku. Bardzo często gościł tutaj Józef Wybicki, autor polskiego hymnu narodowego - Mazurka Dąbrowskiego.
Przepiękny opuszczony pałac z pełnym wyposażeniem znajdujący się w województwie opolskim .
Opuszczony pałac w Bratoszewicach został zbudowany przez Kazimierza Rzewuskiego w pierwszej połowie XX wieku, jednak wzmianki o miejscowości sięgają aż wieku XIV. Wcześniej stał tutaj drewniany dwór.
Zbudowany w 1853 roku przez rodzinę Pförtner von der Hölle w stylu neogotyckim.
Tajemniczy opuszczony pałac z czerwonej cegły, którego poddasze nosi ślady rytuałów satanistycznych.
Tzw. „pałac na wodzie” - dawna siedziba rodu Schaffgotsch, jedno z najpiękniejszych opuszczonych miejsc w województwie opolskim.
Opuszczony pałac zbudowany w połowie XVII wieku przez jeden z najbogatszych polskich rodów magnackich - rodzinę Tarłów herbu Topór.
Zamek warowny, którego historia sięga drugiej połowy XIV wieku.
Jak mogliście zapewne zauważyć, dawno nic na tej stronie nie dodawałem. Jednak nie, nie opuściłem tego projektu, jestem po prostu obecnie zajęty innym. Obecnie buduję stronę o nazwie Fshoq!, gdzie prowadzę blog podróżniczy, na którym znaleźć możecie zarówno moje nowe, jak i te starsze przygody. Jeśli więc czekacie na więcej moich tekstów czy zdjęć, jest to miejsce, do którego myślę, że obecnie warto zajrzeć. Kiedy już strona Fshoq! nabierze dostatecznego rozmachu, z wielką chęcią wrócę do Into the Shadows, zresztą zbiera mi się coraz więcej eksploracji opuszczonych miejsc do opisania. A tymczasem, do zobaczenia!