Opuszczone miejsca w Warszawie

Opuszczone miejsca: Warszawa i okolice.

Warszawa, czyli nasza polska stolica, to jedno z najciekawszych miast, jeśli chodzi o opuszczone miejsca. Głównie oczywiście ze względu na jego wielkość - proporcjonalnie ilość miejsc do eksploracji rośnie.  Niestety ze względu na licznych bezdomnych oraz złomiarzy bardzo wiele z tych miejsc popada lub popadło w ruinę, zwykle jest także wybebeszone z każdej cenniejszej rzeczy. W Warszawie znajdzie się jednak wiele ciekawych obiektów, a niektóre są oryginalne i niepowrażalne nawet na skalę światową, jak np. gazownie na Woli.

Opuszczone zakłady fototechniczne 'F'
woj. Mazowieckie, Polska.

Kompleks opuszczonych budynków dawnych zakładów fototechnicznych.

Opuszczona gazownia 'W'
woj. Mazowieckie, Polska.

Na zespół zabudowań składają się dwie potężne, okrągłe kolektory gazu i usytuowane za nimi budynki gazometru oraz destylarni.

Opuszczone pociągi dalekobieżne
woj. Mazowieckie, Polska.

Na obrzeżach stolicy możemy natrafić na bardzo rozległe tereny należące do Polskich Kolei Państwowych. Jest tam lokomotywownia i myjnia dla pociągów. I kilka pociągów dalekobieżnych, które nigdzie już nie pojadą.

Opuszczone kino 'L'
woj. Mazowieckie, Polska.

Początkowo kino na 280 osób, później cztery z rzędu kluby. W latach 90'tych było to jedno z najnowocześniejszych miejsc grających muzykę elektroniczną w Polsce i pierwszy obiekt w kraju z laserowym oświetleniem.

Opuszczone zakłady mechaniczne 'U'
Urus, Warszawa, woj. Mazowieckie, Polska.

Byłe zakłady mechaniczne znane z produkcji głównie ciągników rolniczych. Początek istnienia zakładów datuje się na 1893 rok. W ciągu ponad stuletniej historii produkowały traktory, czołgi, autobusy, samochody czy motory.

Opuszczona fabryka papieru 'KJ'
woj. Mazowieckie, Polska.

Jedna z najstarszych w Polsce fabryk papieru i jednocześnie największy w województwie mazowieckim i najlepiej zachowany zespół obiektów zakładów papierniczych. Przykład budownictwa i architektury przemysłowej doby historyzmu.

Opuszczony szpital psychiatryczny 'Zofiówka'
woj. Mazowieckie, Polska.

Pełna nazwa to „Zakład dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Żydów”. Szpital i sanatorium zostały zbudowane w 1907 roku. Zamordowano tu około 110-140 osób. Przebywała tu min. matka Juliana Tuwima po nieudanej próbie samobójczej.

Opuszczona willa 'KJ'
Konstancin-Jeziorna, woj. Mazowieckie, Polska.

Opuszczona willa zbudowana na początku XIX wieku. Posiada kilka werand oraz wieżyczkę widokową. Na jego rogu znajduje się sklep spożywczy.

Cmentarz samochodów k. Warszawy
woj. Mazowieckie, Polska.

Chyba największe opuszczone cmentarzysko pojazdów w Polsce, praktycznie nie naruszone. Auta od malucha, poprzez golfy, aż do przyczep kempingowych.

Klub Grota (Robotnika)
Piastów, woj. Mazowieckie, Polska.

Funkcjonował do 2004 roku, kiedy to zginął tu młody chłopak. Od tego czasu miejsce jest opuszczone i coraz bardziej niszczeje.

Opuszczony komisariat policji w Konstancinie
woj. Mazowieckie, Polska.

Opuszczony pałac w Pruszkowie
Pruszków, woj. Mazowieckie, Polska.

Tajemniczy opuszczony pałac z czerwonej cegły, którego poddasze nosi ślady rytuałów satanistycznych.

Moje podróże.

Jak być może zauważyliście, strona ta nie była ostatnio zbyt często aktualizowana. Nie znaczy to, że zaniechałem eksploracji - jedynie tyle, że chwilowo jestem zajęty innym projektem, zwanym Fshoq! - Podróże i Fotografia, na którym opisuję swoje przygody podróżnicze, dodaję poradniki fotograficzne oraz opisuję sposoby na to, jak zdrowiej żyć. Jeśli jesteście ciekawi moich wypraw oraz fotografii, zajrzyjcie koniecznie na tę stronę. Kiedy już dostatecznie rozwinę projekt Fshoq!, tak jak udało mi się z Into the Shadows, powrócę tu i na powrót zacznę opisywać swoje eksploracje opuszczonych miejsc. Do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.