Nawiedzone i najbardziej przerażające miejsca na świecie

Nawiedzone miejsca na świecie

Człowieka od zawsze fascynowała tajemnica i nadprzyrodzone moce. Są na świecie miejsca, wokół których narodziły się mroczne historie i legendy. Ludzie zdają się w jakiś sposób zauroczeni tematem śmierci i mogłoby się zdawać, że trzeba to przypisać produkcjom rodem z Hollywood i ekranów kin, jednak nadprzyrodzone wydarzenia były opisywane już kilkanaście wieków temu.

Dom w Monte Cristo, Australia.
Dom w Monte Cristo, Australia.

1. Domostwo Monte Cristo, Nowa Południowa Walia, Australia

Biorąc pod uwagę ilość tragicznych i gwałtownych zgonów, które miały tu miejsce nic dziwnego, że jest postrzegana jako najbardziej nawiedzona lokalizacja w Australii. W budynku kilka osób zginęło nagłą śmiercią, inne przypadkowe zgony, kilka morderstw. Według świadków doprowadziło to do wysokiej aktywności paranormalnej na całym osiedlu.

Zamek Dobrej Nadzieji, Południowa Afryka.
Zamek Dobrej Nadzieji, Południowa Afryka.

2. Zamek Dobrej Nadziei, Cape Town, Południowa Afryka

Aktywny od początku XX wieku. Od tego czasu zgłoszenia lokalnej ludności obejmują między innymi człowieka, który chodzi po murach obronnych i psa, który skacze na przechodniów. Najbardziej interesująca historia wiąże się z duchem kobiety widzianej jak biega poprzez budynki płacząc. Przestała być widywana, kiedy wykopaliska odkryły w ziemi kobiece ciało.

Tower of London, Anglia.
Tower of London, Anglia.

3. Londyńska Wieża (The Tower of London), Londyn, Anglia

Pochodząca z 1078 roku twierdza (pałac królewski) miała mnóstwo czasu na zebranie słynnych nadprzyrodzonych legend i historii. Słynne duchy, które były tutaj widziane to między innymi: bezgłowy duch Anny Boleyn, postać Lady Jane Grey i dwóch książąt. Uważa się, że ci ostatni zostali zamordowani przez swojego wuja Ryszarda III w 1483 roku.

Zajezdnia „Pod Starożytnym Baranem”, Anglia
Zajezdnia „Pod Starożytnym Baranem”, Anglia

4. Zajezdnia „Pod Starożytnym Baranem”, Gloucestershire, Anglia

Co może być bardziej przerażającego niż perspektywa ofiar satanistycznych i szatańskich duchów? W tym XII-wiecznym zajeździe było tego mnóstwo. Jego ostatni właściciel zeznał nawet, że w ciągu pierwszego spędzonego w tym budynku wieczora coś wyrwało go z łóżka i ciągało po całym pokoju.

5. Hotel Banff Springs, Alberta, Canada

Ten ważny, zabytkwy hotel jest domem kilku różnych duchów. Regularnie widuje się tutaj ducha odźwiernego, który pomaga ludziom zanieść ich bagaż do pokoju. Inni goście widywali pannę młodą tańczącą w sali balowej, a jeszcze inni duchy zamordowanej tu rodziny.

6. Chateau de Brissac, Maine-et-Loire, France

Ten piękny, pochodzący z XI wieku zamek był miejscem strasliwego, podwójnego morderstwa, skutkiem czego widuje się tu ducha „Kobiety w zieleni”. Wędruje po zamku w zielonych szatach, a jej twarz jest zgniłą, trupią maską. Czasem można ją usłyszeć, jak jęczy w korytarzach zamczyska.

Wyspa lalek, Meksyk.
Wyspa lalek, Meksyk.

7. Wyspa lalek, Xochimilco, Meksyk

W latach pięćdziesiątych na tę niezamieszkaną wyspę przeprowadził się pewien mężczyzna, aby pobyć samemu. Szybko przekonał się, że jest ona nawiedzona przez ducha małej dziewczynki, która utopiła się tutaj dekady wcześniej. Podczas prób zadowolenia jej, przywiózł ze sobą ogromną ilość lalek, wieszając je na drzewach. Po jakimś czasie poczuł, że dziewczynka nie jest tym usatysfakcjonowana i że chce, aby mężczyzna stał się duchem - jak ona. Tego samego dnia wyznał to wszystko krewnemu, po czym znaleziono jego trupa - utopił się dokładnie w tym samym miejscu, co niegdyś dziewczynka. Od tej pory czasami widuje się ich duchy na wyspie, a wciąż wiszące lalki zdają się szeptać historie z przeszłości.

8. Dom Sallie, Atchison, Kansas, Stany Zjednoczone

Nazwany po dziewczynce Sallie, która nawiedzała ten dom. Miał on również duzo bardziej złowrogiego ducha kobiety, która tak bardzo nienawidziła właściciela domu, że wraz ze swoją rodziną w końcu wyprowadzili się ze strachu o swoje życie.

Zamek w Edynburgu, Szkocja
Zamek w Edynburgu, Szkocja

9. Zamek w Edynburgu, Edinburgh, Szkocja

Biorąc pod uwagę to, że zamek stoi w miejscu, w którym działalność człowieka rozpoczęła się w epoce żelaza nic dziwnego, że zgromadził on kilku nadprzyrodzonych mieszkańców. Często zgłaszane objawienia obejmują dawne sługi zamku, chłopca perkusistę (bez głowy) i człowieka, który podobno zginęł w zamkowych tunelach.

10. Zamek Akershus, Oslo, Norwegia

Zbudowany jako strategiczna forteca, używany jako więzienie i dom nazistowskich egzekucji, zamek w Akershus jest wylęgarnią nadprzyrodzonych przypadków. Najbardziej znane nawiedzenia, które prześladowały budowlę i jej okoliczne włości jest włóćząc się kobieta w szatach oraz demoniczny pies Malcanisen, który podobno był przyczyną traumatycznej śmierci norwega, który go zobaczył. 

Dodaj komentarz
Komentarze
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy.

Moje podróże.

Jak mogliście zapewne zauważyć, dawno nic na tej stronie nie dodawałem. Jednak nie, nie opuściłem tego projektu, jestem po prostu obecnie zajęty innym. Obecnie buduję stronę o nazwie Fshoq!, gdzie prowadzę blog podróżniczy, na którym znaleźć możecie zarówno moje nowe, jak i te starsze przygody. Jeśli więc czekacie na więcej moich tekstów czy zdjęć, jest to miejsce, do którego myślę, że obecnie warto zajrzeć. Kiedy już strona Fshoq! nabierze dostatecznego rozmachu, z wielką chęcią wrócę do Into the Shadows, zresztą zbiera mi się coraz więcej eksploracji opuszczonych miejsc do opisania. A tymczasem, do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.