Mazowieckie - Opuszczone kino 'L': Informacje, historia, zdjęcia.

Opuszczone kino 'L': Historia, informacje.

Lokalizacja: woj. Mazowieckie, Polska.
Budynek kina obecnie

Opuszczone kino w Polsce w województwie mazowieckim, później opuszczony klub. Początkowo było tu kino na 280 osób, później cztery z rzędu dyskoteki. W latach 90'tych było to jedno z najnowocześniejszych miejsc grających muzykę elektroniczną w Polsce i pierwszy obiekt w kraju z laserowym oświetleniem.

Opuszczone miejsce zwrócone twarzą w stronę pasa startowego na lotnisku. Od wielu już lat odprowadza wzrokiem samoloty przelatujące mu tuż nad dachem. 

Budynek zbudowany jako kino na 280 widzów. Po 1989 roku jednak stało się nierentowne i obiekt przerobiono na klub muzyczny z parkietem z różnicą poziomów (po scenie kinowej). Początkowo jego nazwa brzmiała Trend, później Van Beethover, Terminal 2000 i wróciła na Trend. W latach 90'tych było to jedno z najnowocześniejszych miejsc grających muzykę elektroniczną w Polsce i pierwszy obiekt w kraju z laserowym oświetleniem. 

Po tych wszystkich klubach budynek w środku cały od góry do dołu wymalowany jest na różowo-fioletowo, co nadaje mu niesamowitego klimatu. Warto dodać, że opuszczone kino (później opuszczony klub, opuszczona dyskoteka) znajduje się przy ulicy o nazwie kapitana samolotu pasażerskiego IŁ-62, który rozbił się w 1980 roku w okolicach pobliskiego lotniska.

Jeśli podobał Ci się ten materiał i nie chcesz przegapić następnych, serdecznie zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku.
Dodaj komentarz
Komentarze
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy.

Moje podróże.

Jak mogliście zapewne zauważyć, dawno nic na tej stronie nie dodawałem. Jednak nie, nie opuściłem tego projektu, jestem po prostu obecnie zajęty innym. Obecnie buduję stronę o nazwie Fshoq!, gdzie prowadzę blog podróżniczy, na którym znaleźć możecie zarówno moje nowe, jak i te starsze przygody. Jeśli więc czekacie na więcej moich tekstów czy zdjęć, jest to miejsce, do którego myślę, że obecnie warto zajrzeć. Kiedy już strona Fshoq! nabierze dostatecznego rozmachu, z wielką chęcią wrócę do Into the Shadows, zresztą zbiera mi się coraz więcej eksploracji opuszczonych miejsc do opisania. A tymczasem, do zobaczenia!

Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.