Kościoły, cerkwie i cmentarze - Opuszczony kościół ewangelicki 'Pk'

Opuszczony kościół ewangelicki 'Pk' - Wnętrze opuszczonego kościoła

Informacje

Miejsce
Lokalizacja
Kategoria
Skrócony opis
Kościół został zbudowany przez księcia Gustawa Birona von Curland w latach 1901-1902 według projektu architekta Arnolda Hartmana. Po wojnie w 1945 roku oddział milicji wysadził drzwi prowadzące do piwnic w poszukiwaniu niedobitków armii hitlerowskiej, przez co złodzieje i wandale zaczęli grabić i niszczyć świątynię. Na zdjęciu wnętrze kościoła wraz z wpadającymi do niego promieniami słonecznymi. W oddali widać miejsce, gdzie kiedyś stał ołtarz. Na górze można dojrzeć bardzo dobrze zachowane niemieckie napisy.
Zobacz opis miejsca Dodaj komentarz

Opis miejsca Opuszczony kościół ewangelicki 'Pk'.

Pisarzowice, województwo wielkopolskie. Historia: Opuszczony kościół ewangelicki został zbudowany przez księcia Gustawa Birona von Curland w latach 1901-1902.
Aby zobaczyć pełny opis, historię oraz wszystkie zdjęcia opuszczonego miejsca, kliknij tutaj: Opuszczony kościół ewangelicki 'Pk'.

Jeśli podobał Ci się ten materiał i nie chcesz przegapić następnych, serdecznie zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku.
Dodaj komentarz
Komentarze
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy.
Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.