Opolskie - Opuszczona kaplica: Informacje, historia, zdjęcia.

Opuszczona kaplica: Historia, informacje.

Lokalizacja: woj. Opolskie, Polska.

Opuszczona kaplica należąca niegdyś do kompleksu pałacowego w Kopicach.

Niestety o historii samej kaplicy nie wiem nic, jednak jest ona częścią opuszczony pałac w Kopicach, którego obszerną historię można przeczytać na podlinkowanej stronie. Opisuję w niej losy tzw. "Śląskiego Kopciuszka", a cała opowieść jest najpierw piękna, a później straszna i przerażająca.

Jeśli zaś chodzi o położenie kaplicy, to znajduje się ona w sercu lasu, gdzieś za stawami otaczającymi opuszczony pałac. Niestety nie znam jej dokładnej lokalizacji i nawet nie wiem, czy umiałbym do niej ponownie trafić. Jest ona obecnie w stanie agonalnym, widać że ktoś szukał tu kosztowności czy skarbów. Ostała się jedynie postać ukrzyżowanego Chrystusa, która dodaje całości niesamowitego klimatu.

Jeśli podobał Ci się ten materiał i nie chcesz przegapić następnych, serdecznie zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku.
Dodaj komentarz
Komentarze
Zdjęcie użytkownika Monk
Monk
12 grudnia 2016, 21:41
Na ile mi wiadomo to rzeczywiście mogła być ta kaplica, z której wyciągnięto ciała dawnych właścicieli opuszczonego pałacu w kopicach.
Polub tę stronę
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.